Co je Žirafa?

Žirafa je motivační a zážitkové setkání rádkyň, rádců a všech ostatních skautek a skautů od 13 do 16 let, kteří se aktivně podílejí na vedení družiny.

Žirafa Vysočina je členem rodiny skautských kurzů Žiraf, tedy zimních kurzů, konajících se na přelomu ledna a února. První žirafa se konala na Moravě a od roku 2005 probíhá souběžně na několika mísech v republice.

Žirafa není typickým rádcovským kurzem, naopak. Počítáme s tím, že naši účastníci již nějakou rádcovskou zkušenost a rádcovský kurz za sebou mají. V programu nenajdete přednášky ze zdravovědy, mapování nebo školu vázání uzlů. Náš program nabízí odpočinek, setkání s dalšími rádkyněmi a rádci z regionu, nové pohledy a ukázky nejen zcela skautských oborů, zážitky, inspiraci, motivaci do další činnosti. Důležitým prvkem je vzájemná výměna zkušeností - i proto je Žirafa určena pro zaběhnuté rádkyně a rádce.

Zkušeným rádcům chceme nabídnout novou inspiraci a odpočinek, začínajícím dodat odvahu a ukázat, jak se také dá rádcovat.

Proč bys jako rádce měl/a jet na Žirafu?

Proč doporučit Žirafu rádcům v oddíle?